Kas internete tampa bevertiška ,jeigu turi lėtą interneto ryšį

Mano internetas yra lėtas. Dėl to išdėstysiu daugumą interneto paslaugų ,kurių turiu atsisakyti.

1. Internetiniai žaidimai. Užmirškim tuos Travian, flashus ir pan. Aš turiu omenyje rimtą MMORPG, FPS, RTS ir t.t. Kai bandant prisijungti prie Counter Strike serverio (Lietuvoje) su 2-3 žaidėjais, gaunamas ban dėl 2000+ ms ping, tai jau blogai. Vienintelis žaidimas, kurį pavyko žaisti internete – Starcraft. Seni laikai, senos technologijos ir svarbiausia – maži interneto ryšio greičio reiklavimai. Deja šį RTS pavyko pliekt tik įjungus kažkokį High ping nustatymą. Visi kiti bandymai – FAIL.

2. Krūva Firefox papildinių. Dar neseniai turėjau krūvą interneto ryšį ryjančių Firefox papildinių, bet dabar galvoju trint beveik visus, nes tai jie sumano atnaujinimo paieškot, tai linkus praskanuot, tai dar kokią nors bandwidth ryjančią funkciją atlikti. Kam jų tiek reikia?

3. Dažnas Google paslaugų naudojimas. Google Reader, Gmail, Analytics ir pan. Jeigu įkrauna Gmail (belaukiant ne vieną kartą pasiūlo naudotis HTML), tai dažnai pasirinkus norimą laišką, išmeta lentelę ,kad nutrūko ryšys ir pan. Su Google Reader reikia laukti kol iš vieno feed persijungia į kitą. Su Analytics dažnai pamiršta CSS ir visus flash atsiųst. Taip pat vengiu Google Maps ir maps.lt.

4. Didelių failų siuntimas. Didžiausias failas ,kurį esu parsisiuntęs – 1.1 GB. Siunčiausi apie mėnesį tiesiogiai iš vieno serverio ,kuris neturėjo jokio greičio apribojimo ar kt. Pagaliau per torrent failus pradėjo siųsti greičiau (5 KB/s), nes sumažinau Maximum connections kiekį iki 6 (iš viso ir 4 max/torrent). Tai per kiaurą dieną gali ir 100 MB/s parsisųt. Deja mano upload dar varganesnis ,todėl aš jį tiesiog uždariau į griežtus rėmus (max 1 KB/s). Deja ši riba retai pasiekiama. Kai tik failus baigiu siųstis, sustabdau ,kad išvis neišsiuntinėtų kitiems. Čia ne mano draugiškumas, o vėl internetas. Koks skirtumas, ar turėsiu 0.00 ar 0.01 ratio? Per torrent.lt pasiekiau 0.05 ir gavęs du įspėjimus nutariau nusipirkti už vieną SMS kelis Gb duomenų. Kadangi dar šiek tiek dovanų iš torrent.lt gaudavo visi vartotojai (po kelis GB upload) , tai užteko man visko metams. Deja tada vistiek gavau ban. Perėjau į Linkomaniją, bet čia jau kita kalba.

5. Atnaujinimai. Atjungiau Windows Update, kartais stabdau antivirusinės atnaujinimus, uždraudžiu programoms ieškoti atnaujinimų. Neatnaujinu net Firefox papildinių. Priežastis aiški.

6. Java, įv. tinklalapių elementai ir reklamos. Ablock Plus, pas manęs virsta Adblock Depressive Edition.  Blokuoju visus „sunkius“ elementus, išskyrus flash, jų kartais prireikia. Taip pat stipriai blokuoju reklamas. Čia geras dalykas, tik kartais blokuoju per daug. Vienu metu negalėjau valdyti Javainio ,nes užblokavau „*ad*“. Gal pastebėjote, kad žodyje „admin“ yra „ad“. O ‘wp-admin’ ? Ir aišku javainis.blogr.lt/wp-admin/ Tą klaidą ištaisiau ir iš „ad“ perrašiau į „ads“ (Adsense nesinaudoju)

7. Bookmark’ai  internete. Kažkada turėjau Del.icio.us įskiepį. Vajei ,kad blogis buvo. Paspaudžiu „Add bookmark“ ir laukiu porą minučių. Taip pat nesinaudoju XMarks (anksčiau FoxMarks), nes kai tik pridedu bookmarks, neleidžia išjungti Firefox, nes išmeta ką nors panašaus: „XMarks haven’t uploaded your bookmars to internet database“. O ir daugiau kompų neturiu (nebent per informatiką mokykloj, bet savivaliaut nenoriu, nes ir taip mano vieta informatikos kab. yra apsaugota slaptažodžiu nuo visiško valdymo (admin)).

8. Last.fm , musicovery, Shoutcast, internetinis radijas ir t.t. 64+ kbps yra mano srauto žudymo priemonė. Kažkada klausiau Last.fm dvi dienas… Užtenka parsisiųst dainą (sakykim, kad siunčiuosi nemokamą muziką (like that is gone happen :D)) ir klausytis jos 2 dienas. Kodėl negali sukurti spec. muzikos kodeko ,kurio 32 kbps ~ 192 kbps MP3 ?

9. Youtube, Metacafe, Google Video, internetinė televizja ir t.t. Youtube galėtų sukurti vaizdo kokybę spec. man – 64 kbps video ir 32 kbps audio 😀 Dažniausiai reikia laukti 6 kartus ilgiau negu video ,kad galėčiau jį peržiūrėti.

10. FTP. Esu tik vieną kartą įkėlęs TVS (CMS) į FTP serverį. 3-4 kartus prašiau kitų ,kad tai atliktų, nes FTP man dirba lėtai, stringa, „pakabina“ visą mano interneto ryšį  ir išsijunginėja. Beveik nesvarbu koks FTP serverio kokybė – jis man dirbs lėtai.

Taip pat man nesvarbus naršyklės greitis, nes koks man skirtumas ,ar tinklalapį įkels per 41 ar 40 sekundžių.
Taip pat nenaudoju Firefox temų (themes), nes pakeitus Firefox į vos naujesnę ,reikia visas atnaujinti…
Taip pat naudoju internetą telefoną, kuris mieste dar greitesnis (net ne 3G) už tą, kurį turiu namuose.

Aišku ,kad išvardinau ne viską, bet pakankamai. Pabandykit Jūs visko čia atsisakyti :)

Po tokio įrašo dar kartą neminėsiu savo Interneto Paslaugų Tiekėjo, nes svarbiausia ,ne tai ,kad turiu lėtą internetą, o tai ,kad jį TURIU (now that’s happy ending).

Komentarų: 3

 1. Padarass Said,

  birželio 29, 2009 @ 01:00

  O siaubas, ar dar yra tokių greičių?? Čia gal tau primoka kad tu su tokiu vargtum. Gal tu čia valią taip ugdai.

 2. Rytis Said,

  birželio 29, 2009 @ 08:04

  Jei nori pasišaudyti, gali išbandyti AssaultCube.
  Turi labai mažus reikalavimus interneto greičiui :)

  http://assault.cubers.net

 3. Profilio nuotrauka (javainis) javainis Said,

  birželio 29, 2009 @ 14:57

  @Padarass
  Taip yra. Ne mieste, o kaime.
  @Rytis
  Isbandysiu ir jei nelagins – aprasysiu.

RSS feed for comments on this post

Dienos akcijos | Dovanos | Nuolaidos
Uždaryti
Eiti prie įrankių juostos