20 patarimų pigu.lt

Iki puikios, kone tobulos Web 2.0 parduotuvės visoms Lietuvos (ir užsienio) e-shop`ams reikia dar nueiti tolimą kelią. Pats trumpiausias ,tačiau visteik ilgas, kelias atrodo pigu.lt prekybos centrui. Tad nutariau ,kad galima pasufleruoti ko dar trūksta, nors aišku jie tai tikriausiai žino, bet galbūt ne viską ką čia paminėsiu.
1. Kompiuterių pelės ir klaviatūros gali būti skirstomos į bevieles ir su laidu. Dar praverstų filtravimas pagal tai, ar turi papildomų mygtukų.
2. Prie telefonų priedų per daug baterijų. Kur ausinės, kalonėlės, adapteriai, FM moduliatoriai. Tikrai pirkčiau.
3. Kodėl prie kompiuterių korpusų (cases) negalima pasirinkti filtro dėl maitinimo šaltinio ir jo stiprio.
4. Prie vaizdo ploksčių galėtų būti pasirinkimas ,kad rodytų Nvidia arba AMD-ATI pagrindu pagrįstas plokštes.
5. Galėtų atsirasti prekių komentavimas ir peržiūras (reviews).
6. Gali jau paslėpti tą „Computer Bild“ geriausio titulą.
7. Galima dažniau pildyti blog`ą
8. Galėtų padaryti prisiregistravusiems vartotojams jiems skirtą pagrindinį puslapį. Pavyzdžiui ,jeigu aš dažnai lankiausi ieškodamas monitoriaus, tai į pagrindinį puslapį galima įdėti naujus monitorius arba rekomendacijas atsižvelgiant į mano ieškomas kainas.
9. Galėtų leisti žmogui pasirinkti auto-align. Jeigu žmogus visada renkasi rikiavimą nuo pigiausio iki brangiausio ar nuo brangiausio iki pigiausio, tai tokį rikiavimą gali išsaugoti kitam kartui.
10. Žmogus galėtų savo noru užpildyti kokią nors anketą ,kuri automatiškai rikiuos prekes, rodys žmogui aktualiausias prekes, galės net kreipti dėmesį į amžių ir be abejo lytį. Tačiau siūlymas užpildyti anketą turi pasirodyti tik tiems vartotojams, kurie naršo dažnokai. Ir svarbiausia – neįkyriai.
11. Užsiregistravęs vartotojas galėtų dėti prekes ne į krepšlį ,bet į kokią atmintinę.
12. Registruoti vartotojai galėtų turėti savo widget`ų su „dienos prekėmis“ arba rekomendacijomis. Aišku būtų galima registruotam vartotojui mesti laukan tuos nereikalingus „Svarbu žinoti“ ir „Kitaip įsigyti smagu“.
13. Šone galėtų rodyti tokius dalykus kaip „Jūsų užsakymas nr. ABCDE perduots kurjeriui“ arba ‘su jumis nepavyko susisiekti. Patikrinkite savo įrašytus duomenis arba praneškite priežastį“.
14. Kairyjį sidebar manau irgi galima redaguoti. Jeigu aš apsilankau 12 kartų „Kompiuterinė technika“, 10 kartų „Autoprekės“, 5 kartus „Foto, GSM, Mp3 ir kita“ ir 2 kartus „Knygos, muzika, DVD, žaidimai“ . Tai pagal peržiūras man išrikiuos visus šiuos skyrius ir net jų poskyrius. O paspaudus ant „Prekių katalogas“ mygtuko, lankomiausios sritys gali būti paryškintos.
15. Galima patikslinti apatinį „Copyright“, nes jame vis dar © 2008, o mes jau ilgokai gyvename 2009 metais.
16. Būtų galima rikiuoti prekes pagal populiarumą (nežinau kaip protingai tai išvesti ,bet manau galima net ir su paprasčiausiu peržiūrų skaičiumi arba pagal santykį: kiek kartų peržiūrėjo prekė/kiek kartų pamatė prekės miniatiūra – t.y. kiek procentų žmonių pamatę prekės foto su kelioms specifikom norėjo ją peržiūrėti)
17. Visų puslapių turinį būtų galima dėlioti su drag-and-drop, hide, close ir show funkcijomis.
18. Kai kurie filtrai galėtų būti grupuojami , pvz. paspaudžiu ant filtro varnelės „ekrano įstrižainė 22″-26“. Tada man išlenda (slide efektu) žemiau jo atskiri pasirinkimai, kaip 22″ , 23″, 24″ ir t.t. Tai ypač praverstų su visokioms nešiojamų kompiuterių OS. Paspaudi ant „Windows Vista“ ir tada išlenda visi tiek „Ultimate“ , „Home basic“, „Home Premium“ ir t.t. Tačiau jie jau būtų iškart pažymėti. būtų galima tik atžymėti (uncheck), nes jeigu žmogus nori su Windows XP, tai ką jis žino apie tas Embedded , Home Edition ar Professional. Jis nori XP ir viskas. Jam pažymėtų jas visas. Dar tai praverstų su procesorių dažniais.
19. Kodėl prie kompiuterių ir nešiojamųjų negalima pasirinkti tokių dalykų kaip „Vaizdo plokštė: labai galinga, galinga, vidutinė, silnoka, silpna, integruota“. Mano apklausa parodė ,kad vaizdo plokštė yra antra pagal svarbumą detalė žmogui perkant kompiuterį. Todėl neparodyti vaizdo plokštės prie miniatiūrų,o rodyti mažiau svarbius dalykus kaip HDD, RAM ir jo tipas yra gan prastas sprendimas.
20. Yra nemažai produktų apie kuriuos nesurašyta daug informacijos. parašytas tik gamintojas, nors iš prekės pavadinimo galima perskaityti viską ko reikia. Manau nesunku visa tai perrašyti.

Komentarų: 5

 1. Eugenijus Said,

  vasario 2, 2009 @ 15:29

  Kai ką nors padarys irgi pranešk įrašu, bus dar įdomiau :]

 2. Profilio nuotrauka (javainis) javainis Said,

  vasario 2, 2009 @ 15:52

  Nusiunčiau laišką. Kol kas nieko dar nepadarė :)

 3. Darius Said,

  vasario 2, 2009 @ 15:53

  Javaini, kur būtų galima tavo e-pašto adresą rasti ? :)

 4. Javainis Said,

  vasario 2, 2009 @ 16:49

  Si tema (theme) neturi puslapiu, todel ir nesimato. Greit atnaujinsiu Javaini ir viskas bus tvarkoj. Gmail- Wusas4x

 5. Eglė | pigu.lt Said,

  vasario 2, 2009 @ 22:33

  Ačiū. Bandysim pasitempti. Pagarba iš pigu.lt

RSS feed for comments on this post

Dienos akcijos | Dovanos | Nuolaidos
Uždaryti
Eiti prie įrankių juostos