Ekstremaliai pimpinam Windows XP su programomis

Nors ir ne taip seniai persirašiau kompiuterio Windows XP, tačiau jau nusibodo paprasta išvaizda ir peršokau prie gražesnės ,pavadinkim „Javainis xtreme“ 😀 Įvertinkit patys.

Pirmoji išvaizda

Pirmoji išvaizda (Javainis XTreme v 1.04)

Antroji išvaizda

Antroji išvaizda (Javainis XTreme v1.06)

Pirmajame paveikslėlyje matote:
VistaXP tema
Y`z shadow
QTTab
TrueTransparency
Antrajame paveikslėlyje matote:
Seven VG Refresh tema – bendra išvaizda
UberIcon
Vista Drive Icon
Windows Seven Taskbar Iconizer
Ir visa kita kas yra pirmajame paveikslėlyje

Dabar manau reiktų aprašyti kokia programa ką daro.

TaskSwitch XP

TaskSwitch XP. Čia labiau skirta norintiems gražaus patogumo – „Alt-Tab“ mygtukų funkcija perleidžiama šiai programai. Ji tiesiog pagražina programų perjunginėjimo veiksmą.

WinFlip

WinFlip. Jeigu turėjote ar vis dar turite Vista tai tikriausiai žinote kas per stebuklas įvyksta kai paspaudžius klaviatūroje Windos logo mugtuką + Tab klavišą. Ši programa daro tą patį – išdėlioja programas į 3D erdvę ir leidžia pasirinkti prie ko pereiti vėliau

DeskHedron. Žiūrėkite video. Gali turėti daug virtualių ekranų, kaip su kokia Ubuntu, tačiau nesuprantu vieno dalyko – kodėl viename lange įjungta programa neveikia kitame. Bėdos – kai kurie įjungti efektai neveikia kitame, be to reikia įjungti Launchy kiekviename lange atskirai. Tikriausiai ši programa padaro tarsi multi-vartotojus. Be to – kai priartini langą jis nėra toks permatomas kaip atrodo, tiesiog aš padariau Video su Fraps, o jis filmuoja tik DirectX ir OpenGL komandas ir pan. Pagyrimas – sunaudoja mažiau negu 1 MB RAM (tačiau man atrodo ,kad prie kokių nors procesų prisideda dar koks penketa megų).

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=uKvifvNd_gk[/youtube]

UberIcon

WinExpose. Čia kaip suprantu emuliuojama viena Mac OS X funkcija – Expose. Ji tarsi koks Showcase per Internet Explorer.

QTTab. Programa ,kuri išplėčia Windows Explorer galimybes. Pirmiausia – gražesnė išvaizda, antra – atsiranda tab`ai, trečia – greita paieška. Ji neieško visko aplinkui ,o tik tai kas yra tuo metu Explorer`io lange – nelenda į subfolderius ,tačiau ieško tikrai greitai ir pagirtinai. Programa gali turėti papildinių (plugins).

FocusinXP. Programa sukuria tokį fokusavimo efektuką ,koks yra Mac OS X – kai tu rašai į kokį laukelį rašai kažką, jis apsitraukia tokiu spalvotu rėmeliu. Tas pats ir su naršymo langais ir mygtukais, net buvo taip su Start meniu padaryta – čiajau netaip gražiau.

Aero Shake. Programa leidžia naudoti Windows 7 esančią funkciją – Aero Shake, kuri leidžia paspaudus ant lango ir jį šiek tiek „pakračius“ – įvyksta stebuklas – visi kiti langai tampa permatomi. Tik skirtumas toks ,kad su šia programa jie tampa tiesiog sumažinti (minimaze).

Visual Tooltip. Čia dar vienas Vista efektas, kuris sumažinus programą į Taskbar (arba SuperBar) leidžia nuleidus pelę ant tos programas laukelio Taskbar`e pamatyti kaip ta programa laikosi jos nepadidinus – iškart matosi sumažintas programos langas. Tai ši programa daro tą patį. Problemų gali kilti su Winamp – rodys ,kad jis visada su Classic išvaizda ir dar su vaizdo grotuvais ,kuriuose vaizdą koduoja ne procesorius (CPU) ,o vaizdo plokštė (GPU).

Y`z shadow. Programa leidžia kontroliuoti užduočių juostos ir kitų langų šešėlius ir permatomumą. Taip pat ji sukuria Start meniu ir šiaip visų meniu permatomumą.

LClock. Vista laikrodukas pranašesnis už Windows XP. Tad kodėl jo neperkelti pas save? Įsirašyk šią programą ir jau turi.

QTAdress Bar. Jeigu jau spėjai padaryt asocijacijų su QTTab tai esi visiškai teisus – programa užsiima tuo pačiu Windows Explorer ir pakeičia adreso laukelį į tokį ,kokį turi Windows Vista.

Styler. Programa praplečia stilizavimo galimybes.

ViOrb. Ji sukuria Vista gražų Windows logo vietoj mygtuko „pradėti“ (start). Gal žinote kam ji reikalinga jeigu ir taip galima tai padaryti su Windows Vista/7 temomis? Paprasta – paprastai pas Windows Vista šis logo yra išsikišęs iš užduočių juostos (taskbar), o su XP išsikišimai neleidžiami – viskas turi būti lygu ir (ne)gražu. Aišku čia nieko magiško ir negausi ,tačiau vistiek šis tas.

Vista Drive Icon. Windows Višta mums parodo ,kiek koks kietojo disko skirsnis turi laisvos/užimtos vietos ir iškart su Windows logotipu nurodo kuriame yra įdiegta sistema. Ir tu taip nori? Gerai – įsirašyk programikę ir jau turi.

ViStart. Vista turi taip pat gražų Start meniu ,kuris turi greitą (bet netokią greitą kaip Launchy) paiešką.

Rocket Dock. Programa leidžia susikurti „doką“ – specialią vietą kur gali susikrauti visokių programų, žaidimų ir t.t. ir net susimažintas programas. Tą patį turi Mac OS X. O jeigu dar pridėsime ir Stacled Doclet papildymą – galėsime susikurti tokius pat aplankus kaip su Mac OS X Leopard ,kad juos paspaudus išlystų visos bylos tokia gražia kreive ir tiesiog priverstų tave toliau spaudintėti visokius dalykus ,kurie tau nėra nereikalingi ir tik atitraukia nuo darbo.

True Transparency. Programa ,kurią privalau paminėti. Ji leidžiau visus langų kraštus paversti tarsi stikliniais. Jautiesi lyg naudotum Aero aplinką. Be to – gali parsisiųsti naujų rėmelių ir juos iškart keitalioti.

UXTheme Multi Patcher. Čia tik paprastas pataisymas su Windows XP ,kad leistų naudoti gražias temas, o ne tik tą atsibodusią „Luna“.

Real Desktop Lite. Ši nemokoma programo sversija leidžia visus ikonus ant darbalaukio išdėlioti trimatėje ervdvėje – juos sukioti mėtyti ,dėlioti vieną ant kito ir t.t. Mane labiausiai pribloškė fizikos efektai – tikrai labai geri.

UberIcon. Programa man tikrai patiko, nors padaro ir nedaug – kai paspaudi du kartus ant bet kokio ikono, jis padidėja ir išnyksta (iš`blur`ina).

Windows 7 Taskbar Iconizer. Ji pakeis jūsų Taskbar į Superbar! Paspauskit ant programos nuorodos ir pasisiskaitykit.

Windows 7 Shortcuts. Ji labiau skirta ne išvaizdai ,o patogumui. Ši programa leidžia valdyti langus.

Kai viską sujungiau tai praradau „tik“ apie 200 MB RAM.

Wordpad 2009. Dar viena programa skubantiems į Windows 7. Ji yra tiesiog patobulinta Wordpad versija su  ribbon`u ,keičiamomis išvaizdomis ir šiaip su įvairiais patogumais.

Manau ,kad jau viskas. Nepaminėjau tik informacijos apie temas, šriftus, ikonų pakeitimus, prisijungimo (logon) ekraną, įkrovimo ekraną (bootscreen), screensaverį ir wallpaperius, Windows Blinds, Style XP…

Komentarų: 10

 1. INferno Said,

  sausio 18, 2009 @ 20:29

  Bet ar nesulėtėja OS veikimas kai ji apkraunama tokia gausybe „tiuningo“ ;)?

 2. Mantas Said,

  sausio 18, 2009 @ 20:50

  Kai instaliavau windows, VistaXP tema buvo po defaultu, tai ją ir naudoju :)
  Dar pakeičiau logon ir boot screen su TuneUP.
  Lyg ir viskas, daugiau ir nereikia.

 3. Profilio nuotrauka (javainis) javainis Said,

  sausio 18, 2009 @ 21:13

  Jeigu neisiijungiu zaidimu – ne

 4. nodas Said,

  sausio 19, 2009 @ 01:56

  Atsiprasant… tai paimk ir instaliuokis vista… O tai sitam marazme, dar blogiau viskas gaunasi… Tai dar USC isiinstaliuok… WINDOWS XP SUPER DUPER EDITION…

 5. Profilio nuotrauka (javainis) javainis Said,

  sausio 19, 2009 @ 15:05

  Nereik man tos Vistos. Jau geriau Windows 7 (SP1) palauksiu, nes zaidimai su XP greiciau, nors ir be DX10

 6. nodas Said,

  sausio 20, 2009 @ 17:07

  Javaini tu javaini… windows 7 nezinia kada iseis, o tu jau ir apie SP1 svajoji… na gerai… tiek to, paziuresim kiek tau laukt reikes.Uz sparta!

 7. Profilio nuotrauka (javainis) javainis Said,

  sausio 20, 2009 @ 23:22

  Vista tikrai eina lėčiau negu Windows XP (bent jau su žaidimais), todėl Windows XP galiu palaikyt dar kokius du metus ,o tada tikriausiai jau bus SP1, nes sparta Vista tikrai nepasižymi ir net su SP2 ir SP3 jos nepasieks. Tikiuosi kažko geresnio iš Windows 7.

 8. u- Said,

  sausio 29, 2009 @ 19:46

  Na man užtenka uxtheme patch’o. Užpatchinu, įsimetu kokią gražią theme (su siauresne nei standartine start juosta), apsitvarkau ir pakanka :)
  O tiek programų kiek čia širdis diegt neleistų.

 9. :} Said,

  rugpjūčio 21, 2010 @ 15:44

  kur tą programą rasti persisiųsti? Gal galėtumėt link’ą numesti?

 10. квадроциклы Arctic Cat 400 4x4 Man VP Said,

  rugsėjo 21, 2014 @ 10:49

  квадроциклы Arctic Cat 400 4×4 Man VP

  Javainissausio, 2009 | Javainis

RSS feed for comments on this post

Dienos akcijos | Dovanos | Nuolaidos
Uždaryti
Eiti prie įrankių juostos