Ateities telefonų nereiks įkrauti ir Intel planai tai įgyvendinti

„Piezoelectrics“- tai kristalai, kurie sugeba sugerti aplinkinę energiją ir ją panaudoti. „Cagin“ įmonė ir jo parteriai iš Hiustono Universiteto sugebėjo padvigubinti šių medžiagų energijos sugeriamumą, kai buvo pereita nuo 23 nanometrų iki 21 nanometro technologijos (žmogaus plauko storis – 100000 nanometrų). Jie buvo išrasti dar 1880-ais metais Prancūzijoje ir buvo panaudoti per Pirmąjį Pasaulinį karą kaip radarai. O šiais laikais jų yra mikrofonuose, kvarciniuose laikraožiuose, automobiliuose ir dar daug kitur. Tačiau jie naudojami kaip energijos sensoriai ,o ne sugerėjai. Kam jie gali būti pritaikyti? Su jais galima gauti elektros iš:

  • šilumos
  • Saulės spindulių
  • garso

Elektra iš šilumos – geras dalykas tiems ,kurie dažnai laiko telefoną kišenėje. Elektra iš Saulės spindulių – visiems aiški. O pavyzdžiui elektra iš garso – kažkas naujo. Pavyzdžiui kai kuriuose Europos naktiniuose klubuose piezoelekrtikai naudojami ,kad būtų išgaunama elektra iš pačios muzikos (taip sumažėja ir aidas) ir iš žmonių šokimo garsų. Gauta elektra panaudojama apšvietimui ir dalis lieka net muzikos įrangai. Tas pats yra ir vienoje Honkongo sporto salėje.

Intel sugalvojo panaudoti šiuos kristalus ,kad prailgintų įv. elektronikos prietaisų ir tame tarpe telefonų laiką be pakrovimo.

PC World:

Intel is working on tiny sensors that can capture energy from sources such as sunlight and body heat.
In the future, such energy could be used to power personal electronic devices such as cell phones.

Pagal: [Mobile Top Soft] ; [Just Another Mobile Phone Blog] ; [Science Daily]

Komentarų: 1

  1. Mantas Said,

    gruodžio 9, 2008 @ 21:03

    Perpetum mobile :)

RSS feed for comments on this post

Dienos akcijos | Dovanos | Nuolaidos
Uždaryti
Eiti prie įrankių juostos